16 מסלולי חיסכון בביטוח במסלול כללי דיווחו בחודש האחרון, עם סך נכסים של 144 מיליארד שקלים.
אלה התשואות, דמי הניהול והנכסים של מסלולי חיסכון בביטוח במסלול כללי בדוח הרשות של ספטמבר 2026. הרשימה מתחילה בגדולה ביותר לפי נכסים, והכפתורים שמעליה ממיינים אותה לפי כל נתון.
כל משבצת היא קרן, וגודלה הוא הכסף שהיא מחזיקה.
- מגדל - כללי38.1 מיליארד שקלים
- הפניקס מסלול השקעה כללי38.0 מיליארד שקלים
- הראל מסלול כללי25.5 מיליארד שקלים
- כלל חברה לביטוח בע"מ כללי9.9%
- הכשרה חברה לביטוח בע"מ - מנוהל באמצעות מיטב ניהול תיקים בע"מ - כללי
- איילון- כללי 5.2 מיליארד שקלים
- הכשרה חברה לביטוח בע"מ- כללי 4.9 מיליארד שקלים
- הכשרה חברה לביטוח בע"מ - ילין לפידות ניהול תיקי השקעות בע"מ - כללי 3.4 מיליארד שקלים
- הכשרה- מור בית השקעות ניהול תיקים בע"מ- כללי 3.4 מיליארד שקלים
- הכשרה - אלטשולר שחם בע"מ - כללי 2.1 מיליארד שקלים
- הכשרה- אנליסט ניהול תיקי השקעות בע"מ- כללי 2.1 מיליארד שקלים
- 5 הקרנות האחרות 1.2 מיליארד שקלים
כל נקודה היא קרן אחת, והנקודה הגדולה היא הממוצע של כולן.
מתחילת השנה+5.36%
ממוצע של 16 קרנות
הנמוכה ביותר: הראל fidelity מסלול כלליהגבוהה ביותר: כלל חברה לביטוח בע"מ כללי
3 שנים, ממוצע שנתי+12.01%
ממוצע של 14 קרנות
הנמוכה ביותר: הפניקס BlackRock כלליהגבוהה ביותר: איילון- כללי
5 שנים, ממוצע שנתי+7.42%
ממוצע של 12 קרנות
הנמוכה ביותר: הכשרה - אלטשולר שחם בע"מ - כלליהגבוהה ביותר: איילון- כללי
דמי ניהול מהצבירה0.96%
ממוצע של 16 קרנות
הנמוכה ביותר: הכשרה חברה לביטוח בע"מ- כלליהגבוהה ביותר: הפניקס BlackRock כללי
בממוצע כל קרן נספרת פעם אחת, בלי קשר לגודלה. התשואות הן לפני דמי ניהול, ותשואות בעבר אינן מעידות על תשואות בעתיד.
התרשים מראה את התשואה הממוצעת של מסלולי חיסכון בביטוח במסלול כללי בכל שנה מלאה.
שנה מוצגת כששלוש קרנות לפחות דיווחו על כל 12 החודשים שלה.
הרשימה המלאה של 16 מסלולי חיסכון בביטוח במסלול כללי שדיווחו על ספטמבר 2026.
- מגדל - כללימגדל
38.1 מיליארד שקלים
דמי ניהול 1.11%השנה +7.53%5 שנים +7.79%
- הפניקס מסלול השקעה כלליהפניקס
38.0 מיליארד שקלים
דמי ניהול 0.86%השנה +6.38%5 שנים +8.12%
- הראל מסלול כלליהראל
25.5 מיליארד שקלים
דמי ניהול 0.86%השנה +6.95%5 שנים +7.16%
14.2 מיליארד שקלים
דמי ניהול 0.89%השנה +8.31%5 שנים +7.97%
6.4 מיליארד שקלים
דמי ניהול 0.84%השנה +7.02%5 שנים +8.21%
- איילון- כלליאיילון
5.2 מיליארד שקלים
דמי ניהול 0.84%השנה +7.57%5 שנים +8.68%
4.9 מיליארד שקלים
דמי ניהול 0.82%השנה +6.01%5 שנים +7.25%
3.4 מיליארד שקלים
דמי ניהול 0.84%השנה +5.44%5 שנים +6.80%
3.4 מיליארד שקלים
דמי ניהול 0.84%השנה +7.46%5 שנים +7.28%
2.1 מיליארד שקלים
דמי ניהול 0.84%השנה +4.75%5 שנים +5.87%
2.1 מיליארד שקלים
דמי ניהול 0.84%השנה +6.47%5 שנים –
- הפניקס BlackRock כלליהפניקס
614 מיליון שקלים
דמי ניהול 1.37%השנה +2.34%5 שנים –
292 מיליון שקלים
דמי ניהול 0.93%השנה +5.87%5 שנים +7.43%
- אי.די.אי.-כלליישיר - איי. די. איי. חברה לביטוח
220 מיליון שקלים
דמי ניהול 0.82%השנה +5.74%5 שנים +6.49%
56.5 מיליון שקלים
דמי ניהול 1.36%השנה -4.38%5 שנים –
9.6 מיליון שקלים
דמי ניהול 1.30%השנה +2.30%5 שנים –
אלה המסלולים האחרים של מסלולי חיסכון בביטוח.
- קרנות ח', ט' וי'240 מיליארד שקלים19 קרנות
- בסיסי למקבלי קצבה41.8 מיליארד שקלים12 קרנות
- מניות35.8 מיליארד שקלים18 קרנות
- לבני 50 עד 6025.5 מיליארד שקלים10 קרנות
- לבני 50 ומטה18.9 מיליארד שקלים10 קרנות
- לבני 60 ומעלה16.7 מיליארד שקלים10 קרנות
- עוקב מדד S&P 50011.8 מיליארד שקלים9 קרנות
- אשראי ואג"ח11.3 מיליארד שקלים12 קרנות
- אג"ח עם עד 25% מניות8.5 מיליארד שקלים8 קרנות
- מניות סחיר5.0 מיליארד שקלים7 קרנות
- עוקב מדדים גמיש4.6 מיליארד שקלים11 קרנות
- עוקב מדדי מניות4.1 מיליארד שקלים9 קרנות
שתי קרנות הפסיקו לדווח בשלוש השנים האחרונות
אלה השאלות שנשאלות על הקרנות האלה.
כמה מסלולי חיסכון בביטוח במסלול כללי יש?
16 מסלולי חיסכון בביטוח במסלול כללי דיווחו על ספטמבר 2026, עם סך נכסים של 144 מיליארד שקלים. בשלוש השנים האחרונות הפסיקו לדווח עוד שניים.
מהם דמי הניהול הממוצעים של מסלולי חיסכון בביטוח במסלול כללי?
הממוצע של דמי הניהול מהצבירה הוא 0.96% בשנה, מבין 16 מסלולי חיסכון בביטוח במסלול כללי עם נתון על דמי ניהול. כל קרן נספרת פעם אחת, בלי קשר לגודלה.
לאיזו מבין מסלולי חיסכון בביטוח במסלול כללי יש התשואה הגבוהה ביותר ב-5 שנים?
התשואה השנתית הממוצעת הגבוהה ביותר ב-5 שנים היא של איילון- כללי, +8.68%, מבין 12 מסלולי חיסכון בביטוח במסלול כללי עם נתון ל-5 שנים. הנמוכה ביותר היא של הכשרה - אלטשולר שחם בע"מ - כללי, +5.87%. התשואות הן לפני דמי ניהול.
האם התשואות האלה הן לפני דמי ניהול או אחריהם?
לפני. הרשות מציינת שהתשואות שהיא מדווחת הן לפני דמי הניהול של הקרן, ולכן התשואה של החוסך נמוכה בשיעור דמי הניהול מהצבירה.
הנתונים לקוחים מהדוחות החודשיים של רשות שוק ההון, ביטוח וחיסכון לחודש ספטמבר 2026, והם נכונים ל-5 בנובמבר 2026. התשואות הן לפני דמי ניהול, ותשואות בעבר אינן מעידות על תשואות בעתיד.